Respirator transportowy MicroVENT

Home / Produkt

Sprzęt medyczny

Sprzęty medyczne to niezbędne narzędzia do ratowania ludzkiego życia oraz takie, które wspomagają prace medyków. W taki sprzęt wpisują się urządzenia do diagnozowania, monitorowania stanu zdrowia oraz do leczenia. Oprócz tego za sprzęt medyczny uznaje się także oprogramowanie, które jest ich niezbędnym elementem. Każdy sprzęt medyczny, który jest wprowadzany na rynek musi posiadać znak CE. Zdobycie znaku CE stoi po stronie producenta, jednak zarówno dystrybutor jak i importer sprzętu medycznego mają obowiązek sprawdzić czy producent danego sprzętu przeprowadził właściwą procedurę zgodności produktu i czy oznaczył go znakiem CE.
Sprzęt medyczny – dla kogo?
W sprzęt medyczny przede wszystkim wyposażone są szpitale i ośrodki zdrowia, jednak nie tylko. Jest on niezbędny także okulistom, dentystom, stomatologom, weterynarzom a także ginekologom. Można go także spotkać w gabinecie pielęgniarki szkolnej oraz w klinikach medycyny estetycznej. Jak widać ma bardzo szerokie zastosowanie.

Respirator, inaczej nazywany sztucznym płucem, to urządzenie medyczne, które wspomaga lub zastępuje mięśnie człowieka podczas pracy oddechowej. Sprzęt ten umożliwia sztuczne (wymuszone oddychanie) albo ułatwia to oddychanie, gdy czynność ta jest utrudniona. W ostatnim czasie respiratory stały się bardzo popularne i jednocześnie bardzo potrzebne ze względu na panującą pandemię wirusa SARS-COV-2 i masowe zachorowania na COVID-19 na całym świecie. Respirator stał się sprzętem ratującym ludzkie życie.

W naszym sklepie sklep.szkolimy.net znajdą Państwo dwa tego typu sprzęty. Pierwszy respirator Prisma VENT 30, uniwersalny i prosty w obsłudze sprzęt firmy Löwenstein Medical. Drugi to respirator VENTILogic LS, jest to produkt nowej generacji do mechanicznej wentylacji pacjenta oferujący wysoki standard niezawodności i uniwersalności podczas codziennego użytkowania. Umożliwia on użycie przeciekowego układu oddechowego, układu jedno i dwuramiennego z zastawką. Zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania i terapii ze względu na swobodę w przemieszczaniu się pomiędzy salami w szpitalu lub w domu. W naszym sklepie znajdą Państwo sprzęty medyczne, między innymi: sprzęty szkoleniowe, zestawy ratunkowe, sprzęty ratownicze oraz narzędzia do transportu i stabilizacji rannych.

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś i odwiedź naszego facebooka, aby być na bieżąco z najnowszymi ofertami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3